7 марта, 06:27

Роль законів Ньютона в розвитку фізики

+1
Ответы (1)
 1. 7 марта, 07:11
  0
  Введення

  Закони Ньютона - залежно від того, під яким кутом на них подивитися, - являють собою або кінець початку, або початок кінця класичної механіки. У будь-якому випадку це поворотний момент в історії фізичної науки - блискуча компіляція всіх накопичених до того історичного моменту знань про рух фізичних тіл в рамках фізичної теорії, яку тепер прийнято називати класичною механікою. Можна сказати, що з законів руху Ньютона пішов відлік історії сучасної фізики і взагалі природних наук.

  Перший закон Ньютона

  З огляду на настільки серйозний, що історично склався провал, перший закон Ньютона сформульований беззастережно революційним чином. Він стверджує, що якщо яку-небудь матеріальну частку або тіло просто не чіпати, вона буде продовжувати прямолінійно рухатися з незмінною швидкістю саме по собі. Якщо тіло рівномірно рухалося по прямій, воно так і буде рухатися по прямій з незмінною швидкістю. Якщо тіло покоїлося, воно так і буде лежати, поки до нього не докладуть зовнішніх сил. Щоб просто зрушити фізичне тіло з місця, до нього потрібно обов'язково додати сторонню силу. Візьмемо літак: він ні за що не зрушить з місця, поки не будуть запущені двигуни. Здавалося б, спостереження самоочевидне, проте, варто нам відволіктися від прямолінійного руху, як воно перестає здаватися таким. При інерційному русі тіла по замкнутій циклічної траєкторії його аналіз з позиції першого закону Ньютона тільки і дозволяє точно визначити його характеристики.
Знаешь ответ?
Не уверен в ответе?
Найди верный ответ на вопрос ✅ «Роль законів Ньютона в розвитку фізики ...» по предмету 📙 Физика, а если ответа нет или никто не дал верного ответа, то воспользуйся поиском и попробуй найти ответ среди похожих вопросов.
Искать другие ответы