15 февраля, 02:14

Відносно екватора Україна знаходиться між?

+3
Ответы (1)
 1. 15 февраля, 03:29
  0
  Площа території України становить 603, 7 тис. км2. За європейськими "мірками" вона належить до великих держав, за світовими - до середніх. За розмірами території Україна - найбільша країна Європи (займає майже 6 % її площі), якщо не брати до уваги Росію, яка є євразійською країною, і 44-та - у світі. Максимальна протяжність нашої країни із заходу на схід (1 316 км) значно більша, ніж з півночі на південь (893 км). Територія України має нескладну конфігурацію, однак за формою вона не наближається до якоїсь правильної геометричної фігури.

  Державна територія - це певна частина земної поверхні, що належить країні, обмежена державним кордоном. Державна територія охоплює: суходіл; внутрішні води; територіальні води; надра суходолу і шельфу під морськими водами, що належать Україні; повітряний простір над суходолом і водами; умовні території.

  Суходіл може бути материковим і острівним. Україна - континентальна країна. Їй належить лише декілька дуже малих за площею островів - Бирючий, Джарилгач, Тендрівська коса та інші, що розташовані поблизу узбережжя, а то й сполучені з ним піщаними косами. І тільки острів Зміїний віддалений від берега на 37 км.

  Внутрішні води - це річки, озера, водосховища, канали в межах суходолу. До них належать також деякі морські води, а саме акваторії портів, бухти, затоки і лимани, береги яких повністю належать Україні (наприклад, води Дніпровського лиману, Одеської затоки).

  Територіальними водами називають смугу вод в морях, затоках, протоках завширшки 12 морських миль (приблизно 22,2 км) від берегової лінії материка і островів. Україна має територіальні води в Чорному морі, найширшій частині Каркінітської затоки. За територіальними водами лежить так зване відкрите море, яке є нейтральним для судноплавства. А от у внутрішніх і територіальних водах України судноплавство та будь-яка інша діяльність (вилов риби, видобуток корисних копалин) цілком регулюються законами нашої держави. Керченська протока розділена на територіальні води України і Росії лінією, рівновіддаленою від берегів. Азовське море поки що не розділене між Україною та Росією, щодо цього між ними ведуться переговори.

  Умовними територіями є посольства України в інших державах, а також морські судна і літаки під українським прапором, що перебувають за межами України.
Знаешь ответ?
Не уверен в ответе?
Найди верный ответ на вопрос ✅ «Відносно екватора Україна знаходиться між? ...» по предмету 📙 География, а если ответа нет или никто не дал верного ответа, то воспользуйся поиском и попробуй найти ответ среди похожих вопросов.
Искать другие ответы