18 мая, 12:17

Розповідь про одну з подій навали монголів на Русь: чи про захоплення Києва, чи про візит Данила Галицького до Батия в столицю Золотої Орди - від імені монгольського хроніста та руського літописця з Києва

+3
Ответы (1)
 1. 18 мая, 12:55
  0
  Захоплення і зруйнування монголами Києва

  Оповідь від імені монгольського хроніста:

  Цей народ, що проживає на Сході Європи, дуже сильний та могутній, здатен героїчно обороняти свій дім від чужинців. Нам довго доводилося штурмувати місто, яке зветься Києвом. Стоїмо ми біля Києва ще з 5 вересня 1240 року. Ці люди не збиралися здаватися, навіть коли наші війська пробили укріплення міста 6 грудня: вони продовжували вести запеклу боротьбу проти нас з свого останнього оплоту в місті - Десятинної церкви. Але ми здобули перемогу.

  Оповідь від імені руського літописця:

  Ми, русичі, вже не в перше зустрічаємося з татарами. Це відбулося в 1223 році від РХ на р. Калка, але ця битва була значно далі від нашої домівки - Києва. Спочатку татари підкорили собі Переяславське та Чернігівське князівства.

  І от настала наша черга жителям Києва боронити свій дім від завойовників. Татари довго стояли біля наших міських мурів ще з кінця літа 1240 року від РХ. Вони довго обстрілювали наші укріплення з облогових машин, зрештою, у нашому мурі 19 листопада з'явилися проломи. Це означало, що скоро Київ паде, але наші воїни і прості жителі міста продовжували вести запеклу боротьбу. Але, на жаль, ми не змогли витримати натиск - і 6 грудня від РХ Київ пав.
Знаешь ответ?
Не уверен в ответе?
Найди верный ответ на вопрос ✅ «Розповідь про одну з подій навали монголів на Русь: чи про захоплення Києва, чи про візит Данила Галицького до Батия в столицю Золотої Орди ...» по предмету 📙 История, а если ответа нет или никто не дал верного ответа, то воспользуйся поиском и попробуй найти ответ среди похожих вопросов.
Искать другие ответы