25 декабря, 19:04

Написати твір-роздум на тему "Де праця, там і щастя"

+3
Ответы (1)
 1. 25 декабря, 20:48
  0
  Справді, людиною на землі створено багато величного і дивного: пам'ятники архітектури, знамениті полотна художників, єгипетські піраміди, заводи, а також досконалі в технічному прогресі морські кораблі та повітряні лайнери. А скільки написано лише нашими співвітчизниками літописів і книг! Щороку засіваються безмежні простори України - хлібне поле нашого народу. Збудувати дім чи хату, викувати шаблю і плуга, змайструвати колиску і вишити рушник. Усе це праця щоденна, кропітка - нею живе людство на землі. Пісню створити - також потрібно затратити працю - працю духовну.

  Великий трудівник у сфері людського духу геніальний Іван Франко дав чудове визначення тим силам, які підтримують людину та й ціле людство на світових дорогах:

  Пісня і праця - великі дві сили!

  Їм я до скону бажаю служить;

  Череп розбитий - як ляжу - в могилі,

  Ними лиш зможу й для правнуків жить.

  Заповіт працелюбства поетові залишила його мати-селянка:

  Синку, кріпися! - мені ти твердила -

  Адже ж не паном родився ти, чей!

  Праця, що в гріб мене вчасно вложила,

  Та лиш тебе доведе до людей!

  І поет усім своїм життям стверджує слушність цих слів, дякує своїй матері за добру раду, признається, що він "її правди не раз дослідив". "праця дала до життя мені принаду" - свідчить він. Разом з тим у цій поезії говориться про радість праці вільної, творчої і про тяжкий гніт під'яремної, яка передчасно зводить людину у могилу. Тут слушно згадати Тараса Шевченка: "Там матір добрую мою, ще молодою у могилу нужда та праця положили ...". Цю саму думку висловлював і Василь Симоненко у вірші "Дума про щастя" - від тяжкої колгоспної праці у доярки "руки й ноги ночами гудуть".
Знаешь ответ?
Не уверен в ответе?
Найди верный ответ на вопрос ✅ «Написати твір-роздум на тему "Де праця, там і щастя" ...» по предмету 📙 Украинский язык, а если ответа нет или никто не дал верного ответа, то воспользуйся поиском и попробуй найти ответ среди похожих вопросов.
Искать другие ответы